Metody tworzenia – zapoznaj się z nimi
1 grudnia 2017

Jak można na tym zarobić?

Tworzenie biżuterii za pomocą ręcznych technik jest doskonałym sposobem na połączenie pasji z pracą. Jednak wiele osób, które wykazują się bardzo dużym talentem w zakresie tworzenia pięknych i oryginalnych dekoracji w dalszym ciągu nie wie, jak spieniężyć swoją pracę. Jest to cel możliwy do osiągnięcia prawie dla każdego, chociaż oczywiście najpierw trzeba stworzyć sobie odpowiednie zaplecze.

Załóżmy, że posiadamy już pewne umiejętności, wszelkie niezbędne wyposażenie oraz miejsce, które posłuży nam za warsztat. Wówczas pozostaje pytanie: w jaki sposób sprzedawać swoje prace? Istnieją dwie opcje: założenie sklepu stacjonarnego oraz internetowego lub sprzedaż wyłącznie przez internet. Ta pierwsza opcja wiąże się oczywiście z koniecznością wynajmowania lokalu, dlatego opłacalna jest tylko wtedy, gdy jesteśmy pewni popytu na nasze prace – najłatwiej będzie o to, jeżeli założymy go w turystycznej miejscowości i będziemy sprzedawać ozdoby mogące posłużyć jako suweniry nawiązujące do lokalnej tradycji.

Fizyczna reklama, czyli przede wszystkim ulotki, to koszt około dwustu złotych na miesiąc. Prawdziwa promocja odbywa się jednak w dzisiejszych czasach przede wszystkim w internecie, dlatego nawet jeżeli posiadamy sklep stacjonarny, nie możemy zapomnieć o stworzeniu strony, która posłuży nam do promowania swoich usług. Założenie strony internetowej to jednorazowy koszt dwóch tysięcy złotych oraz kilkaset złotych miesięcznie na jej utrzymywanie. Zdecydowanie jednak warto poświęcić pieniądze na ten aspekt, ponieważ obecnie firmy niewidoczne w internecie mają problemy ze znalezieniem klientów.